کارشناسی ارشد

تاریخ و زمان انتشار کارنامه نتایج اولیه و هم چنین نحوه تکمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی اینترنتی برای آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی درآزمون دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل سال 1387 شده اند ، اعلام شد

 

بدین وسیله به اطلاع داوطلبان آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال 1387 می‌رساند که برای اطلاع از نتیجه اولیه آزمون و نحوه تکمیل فرم انتخاب رشته محل های مورد علاقه به صورت اینترنتی،از ساعت18 روز سه‌شنبه 31/2/87 می توانند کارنامه نتایج اولیه خود را از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مشاهده نمایند. داوطلبان برای دسترسی به نتیجه آزمون خود لازم است شماره داوطلبی یا شماره پرونده و هم‌چنین مشخصات شناسنامه‌ای خود (نام خانوادگی و نام، شماره شناسنامه و تاریخ تولد) را واردنمایند.

ضمناً آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی در این آزمون شده اند ، لازم است براساس مفاد این اطلاعیه نسبت به دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (شماره 2) و هم چنین تکمیل فرم انتخاب رشته های اینترنتی خود اقدام نمایند.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) این آزمون که شامل ظرفیت پذیرش رشته‌ها و شرایط و ضوابط ارگانهای بورس‌ دهنده و مؤسسات آموزش عالی که به صورت شرایط خاص نسبت به پذیرش دانشجو اقدام می‌نماید، (مندرج در صفحات 132 تا 138 دفترچه راهنما) می‌باشد از روز یکشنبه 5/3/87 لغایت روز چهارشنبه 8/3/87 در سایت اینترنتی این سازمان قابل دسترس خواهد بود. ضمناً آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی گردیده‌اند در صورت تمایل به دریافت دفترچه شماره 2، می‌توانند با مراجعه به مراکز پستی شهرستان محل اقامت خود، با پرداخت مبلغ 4000 (چهارهزار) ریال در مهلت مذکور ، نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.

2- به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1387 توصیه می‌شود ابتدا نسبت به تهیه و مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره 2) اقدام نموده و کد رشته محل های مورد نظر خود را استخراج و به ترتیب علاقه مرتب نمایند. پس از آن، کد رشته‌های انتخابی خود را در فرم پیش نویس نمونه ای که به همین منظور در صفحه 141 دفترچه راهنمای شماره 2 به چاپ رسیده است درج و از صحت رشته محل های انتخابی اطمینان حاصل نمایند. سپس در محدوده زمانی که از ساعت 9 صبح روز یکشنبه 5/3/87 لغایت ساعت 24 روز چهارشنبه 8/3/87 می‌باشد برای انتخاب رشته با وارد کردن شماره کارت اعتباری، شماره پرونده، شماره کاربر، رمز ورود و کد رهگیری ثبت‌نام اولیه، شماره داوطلب و شماره شناسنامه (درج این اطلاعات برای ورود به برنامه انتخاب رشته اینترنتی ضروری می‌باشد) نسبت به ثبت کد رشته محلهای انتخابی و تکمیل فرم مذکور در مدت زمانی که در نظر گرفته شده است اقدام نمایند. بدیهی است پس از تأئید نهایی رشته‌های انتخابی توسط داوطلب، شماره رمز 15 رقمی توسط سیستم به عنوان رسید در اختیار داوطلب قرار داده خواهد شد و در غیر این صورت انتخاب رشته آنان تکمیل نگردیده است.

3- تذکرات مهم: الف ـ با توجه به اینکه کد محل‌های انتخابی درج شده در فرم انتخاب رشته اینترنتی پس از گرفتن تائیدیه به هیچ عنوان قابل تغییر و یا تعویض نیست، به داوطلبان گرامی اکیداً توصیه می‌گردد قبل از اقدام به تکمیل نهایی فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی خود، جزئیات و اطلاعات مربوط به کد رشته‌های انتخابی (محل دانشگاه، دوره، میزان شهریه دوره‌های مختلف و ...) را مطالعه نموده و مد نظر داشته باشند


ب ـ سیستم انتخاب رشته، تا حدود زیادی هوشمند پیش بینی گردیده تا در حد امکان خطاهای احتمالی داوطلبان را در زمان انتخاب رشته اینترنتی به آنان تذکر دهد (به عنوان مثال: انتخاب کد رشته محلی که داوطلب در آزمون آن شرکت نکرده و یا مجاز به انتخاب رشته نشده باشد و یا اینکه داوطلب در گرایشی از گرایشهای رشته امتحانی خود مجاز به انتخاب رشته نگردیده است و ....)، لذا لازم است داوطلبان این مورد را نیز در نظر داشته باشند. بدیهی است چنانچه داوطلبی نسبت به رفع خطاهای داده شده اقدام ننماید، انتخاب رشته وی کامل نگردیده و به این داوطلب نیز شماره رمز 15 رقمی به عنوان رسید داده نخواهد شد.

ج ـ داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته ‌می‌باشند برای اینکه مراحل انتخاب رشته‌های تحصیلی را با موفقیت به پایان برسانند و مشکلی برای آنان بوجود نیاید، لازم است اطلاعیه‌های این سازمان، دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و شرایط و ضوابط ارگانهای بورس دهند و مؤسساتی که به صورت شرایط خاص پذیرش می‌نمایند را به دقت مطالعه نمایند.

د- پس از مشاهده کارنامه نتایج اولیه این آزمون ، ضمن توجه به توضیحات مربوط به کارنامه (که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته و درسایت این سازمان درج گردیده است) درصورت هرگونه سوال ، لازم است حداکثر تا تاریخ 31/3/87 ازطریق پست الکترونیکی E-mail:public-Relations@ sanjesh.org و یا صندوق پستی 1314-15875 با روابط عمومی این سازمان مکاتبه نمایند.بدیهی است به مکاتباتی که پس از مهلت تعیین شده صورت گیرد ، هیچگونه پاسخی داده نخواهد شد.

/ 0 نظر / 23 بازدید