آخرين جزييات کنکور ۸۷

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از تأثیر 15 درصدی معدل دروس تخصصی در کنکور 1387 خبر داد و گفت : در کنکور سال 1387 معدل دروس تخصصی سال سوم دبیرستان به جای معدل کل دوره محاسبه خواهد شد. همچنین در کنکور سال آینده امتحانات نهایی دوره پیش دانشگاهی، معدل و نمرات این دوره تأثیری نخواهد داشت.

تاثیر معدل دروس تخصصی سال سوم دبیرستان به جای معدل کل دوره

دکتر عبدالرسول پورعباس در گفتگو با مهر افزود: در آخرین جلسه کمیته برنامه ریزی کنکور تغییرات کنکور سال 1387 قطعی شد. بر این اساس در کنکور سال آینده معدل دروس تخصصی سال سوم دبیرستان به جای معدل کل دوره در نظر گرفته می شود. این در حالی است که در کنکور 86 معدل کل دروس به عنوان سوابق تحصیلی در قبولی تأثیر گذار بود.

تأثیر 15 درصدی معدل دروس تخصصی در کنکور 1387

وی در مورد میزان تأثیر این دروس در قبولی کنکور آینده اظهار داشت: تأثیر 15 درصدی معدل دروس تخصصی در کنکور نیز به تصویب کمیته برنامه ریزی کنکور وزارت علوم رسید.

رئیس سازمان سنجش با اشاره به نحوه تأثیرگذاری دروس تخصصی در قبولی آزمون به مهر گفت: ضرایب دروس تخصصی در کمیته برنامه ریزی برای هر زیر گروه توسط کمیته های تخصصی تعیین می شود و نمرات دروس مختلف بر اساس این ضرایب در کنکور تأثیر می گذارند.

بی تاثیر بودن دوره پیش دانشگاهی در کنکور 1387

وی افزود: در کنکور سال آینده با توجه به عدم آمادگی وزارت آموزش و پرورش در برگزاری امتحانات نهایی دوره پیش دانشگاهی، معدل و نمرات این دوره تأثیری در قبولی و عدم قبولی نخواهد داشت.

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون

پورعباس در مورد زمان ثبت نام و برگزاری آزمون سراسری 87 به مهر گفت: نحوه اجرای آزمون مانند سال های گذشته است و کنکور در روزهای 6، 7 و 8 تیرماه برگزار می شود. از 16 آذرماه نیز ثبت نام منحصرا اینترنتی کنکور 87 آغاز می شود.

/ 3 نظر / 14 بازدید
ميثم

بوسه زد باد بهارى به لب سبزه، به ناز گفت در گوش شقايق، گل نسرين صد راز بلبل از شاخه گل، داد به عشّاق پيام كــــه: در آييد به ميخـــــــــانه عشّاق نوازسبز باشید

مهران فره راز

با سلام. من مهران فره راز هستم . ۲۴ سال سن دارم و در بلوار ابوذر خيابان پيروزی تهران زندگی می کنم . من يک وبلاگ دارم که تازه درستش کردم ... وبلاگ من تشکیل شده از اخبار و اتفاقات روز دنیاکه خودم بهشون علاقه دارم ... بهتون پيشنهاد مي کنم که نوشته های منو بخونید چون جالبه... و خوشحال ميشم اگر نظری داشتيد برم بنویسید ... از دوستانی هم که به این وبلاگ سر می زنن میخوام که به وبلاگ من هم تشریف بیارن و نوشته های منو بخونن و نظرشونو در مورد نوشته های من به من بگن. با تشکر... مهران فره راز. وبلاگ من :

مهلا

سلام من امسال کنکور دارم ميشه هر وقت آپ کردين منو با خبر کنين؟